Avameelselt ripsmetest

Ripsmepikendused leiutas USA filmirežissöör D. W. Griffith juba 1916. aastal. Nüüd, peaaegu sajand hiljem on ripsmepikendused laialt levinud üle terve maailma.
Tänapäevane “üks-ühele” ripsmete püsipikendamise tehnika on alguse saanud Aasiast. Eestisse jõudis see trend 2004. aastal. Tänaseks on klassikalised mustad naturaalse pikkusega ripsmepikendused kasvanud üsna igapäevaseks ilutooteks.

Ripsmepikenduste paigaldamine on valutu, mõned kliendid iseloomustavad seda isegi kui meditatsioonitundi või "ilu-und".

Ülitundlikud silmad ja ripsmepikendused

Ülitundlike silmade korral tuleb ripsmetehnikut kindlasti informeerida. Kasutusel on küll spetsiaalsed liimid tundlikele silmadele, aga siiski tasuks küsida eelnevat liimi testimist. See on oluline, et kindlaks teha, kas just see konkreetne liim, mida ripsmetehnik kasutab, teile sobib või mitte. Samas tuleb meeles pidada, et tundlikele silmadele mõeldud liim on oma omadustelt nõrgema püsivusega. Seega on püsivuse poolest oluliselt paremad tugev ja ekstra tugev liim. Ülitundlikkuse testimine on lihtne ja valutu – mõned ripsmekarvad pannakse silma välisnurka ja/või pannakse tilk liimi käe siseküljele, mida tuleb 24 h jooksul jälgida.
Kui pärast esmakordset paigaldamist u 24 h jooksul silmad sügelevad, lähevad punaseks või isegi paiste, võib tegu olla ülitundlikkusega. Samuti võib sarnaste sümptomite kaudu endast märku anda asjaolu, et ripsmepikendused on valesti paigaldatud. Sagedasemad vead on rohke liimi kasutamine, ripsmete kinnitamine liiga silmalau lähedale ja ühe ripsmepikenduse kinnitamine mitme oma ripsmekarva külge.
Ülitundlikkus võib tekkida ka hiljem, kui ripsmete paigaldamisest on möödunud mitu kuud. Põhjuseid on taas mitmeid, näiteks kevadise taimede õitsemisega seotud alleriline reaktsioon või põetud haigus, mis on organismi kaitsevõimet oluliselt nõrgendanud. Sellistel juhtudel tuleb ripsmepikendused tehniku juures eemaldada, et kogu protsess võimalikult hõlpsalt ning oma ripset säästvalt läbi viia. Ripsmepikendusi eemaldatakse spetsiaalse vahendiga, mida kantakse kunstripsme peale ja mis vabastab pikenduse oma ripset kahjustamata.
Samas on teatud hulk kliente, kelle ripsmetele ei jäägi kunstripsmed püsima. Siingi on põhjuseid mitmeid, näiteks tugevatoimeliste ravimite kasutamine, aga ka rasedus või menopaus. Selliste juhtumite puhul võib paralleele tuua ka juuste värvimise või keemilise loki tegemisega seotud probleemidega.
Ripsmepikenduste kodune hooldus
12h jooksul peale ripsmete paigaldamist on soovitav hoiduda veeprotseduuridest (silmade pesemine, ujumine, saun jne), kuna ripsmeliim tahab veel kuivada.

Vältida tuleks rasvaste kreemide ja meigieemaldusõlide sattumist silmadele/ripsmetele (k.a. spf tooted, mis sisaldavad õli).
Vältida tuleb silmade hõõrumist ja ripsmete katsumist (higi ja rasu on ripsmepikenduste vaenlased).
Vajadusel võib kasutada ripsmeharja, et pikendusi kammida ja sättida.
Kogenud ja kohusetruu ripsmetehnik jagab teiega heameelega infot, mis vahendeid ta kasutab, ning annab teile vajadusel täpsemat informatsiooni, vastab küsimustele ja jagab soovitusi. Samuti tasub kuulata ripsmetehniku soovitusi, kui on aeg lasta oma ripsmetel pikendustest puhata, et vältida võimalikke probleeme.

Tundke mõnu tänapäeva tehnoloogia imedest!

Kliendi meelespea

Sõltuvalt oma ripsmete seisukorrast ja kvaliteedist, võib ripsmepikendusi kanda nii kaua kui soovite. Tavapärased on mustad/tumepruunid klassikalised ja loomulikud ripsmepikendused. Pikendusi võib lasta paigaldada ka tähtsamate sündmuste puhuks, mil saate kasutada omaloomingut ning erineda teistest, paludes lisada efektripsmeid või kaunistusi. Meeles tuleb aga pidada, et ripsmepikendusi ei ole soovitav ripsmetušiga värvida. See, kui oma ripsmekarv koos pikendusega välja langeb, on täitsa loomulik, sest oma ripsmekarva eluiga on u 3 kuud.

Meelespea ripsmepikenduste kandjatele!

Peale ripsmepikenduste hooldust/paigaldust ei ole soovitatav 12h:
 • silmi pesta
 • ujuda
 • sauna minna
 • trenni teha
 • solaariumis käia
 • silmade piirkonnas kosmeetikat kasutada
 • muul moel niiskes keskkonnas viibida
Soovitatav on:
 • pesta silmi kerge veega igal hommikul ja õhtul. Suurepärane abivahend silmameigi (ka veekindla) eemaldamiseks või lihtsalt silmade puhastamiseks on ka Chrissanthie vaht. 
 • ripsmeid harjata spetsiaalse harjaga
 • meiki kasutades eelistada vaid õlivabu tooteid (spetsiaalne ripsmepikenduste ripsmetush, spetsiaalne lainer jne)
 • iga 6-7 kuu tagant eemaldada mõneks ajaks (1-3 kuud) ripsmepikendused, et oma loomulikud ripsmekarvad puhata ja taastuda saaksid

Tuleks vältida:
 • õlibaasil valmistatud kosmeetika kasutamist silmade piirkonnas
 • silmade hõõrumist
 • soolast merevett
 • liiga sagedast saunakülastust

Volüümripsmepikenduste näol on tegemist uue ripsmete püsipikendamise tehnikaga. Tulemuseks on erakordselt kohev ja tihe välimus, olemata sealjuures kandjale ebamugav või raske. Erinevalt klassikalistest püsipikendustest, kasutatakse volüümripsmete tehnika puhul imepeenikesi ja -kergeid ripsmeid. Erakordse tulemuse saavutamiseks kasutatakse 2-7 ripsmekarvast koosnevat kimpu, mille tehnik muutab "lehvikuks".
Ei ole vaja karta, et kimp oleks oma ripsmetele raske või kukuks seetõttu kiiremini ära. Tehnik arvestab kimbu tegemisel kliendi oma ripsmete seisukorraga ning soovidega. Seetõttu on volüümripsmepikendused püsivamad kui klassikalised ripsmepikendused (0,05; 0,06; 0,07)

Hinnad

Klassikaliste ripsmepikenduste paigaldus40 euro
Klassikaliste ripsmepikenduste hooldus
30 euro
Klassikaliste ripsmepikenduste paigaldus tihendusega 3D volüümidega
50 euro
Klassikaliste ripsmepikenduste hooldus tihendusega 3D volüümidega35 euro
Ripsmepikenduste eemaldamine spetsiaalse vahendiga + ripsmete keemiline värvimine20 euro
Ripsmepikenduste eemaldamine spetsiaalse vahendiga10 euro
 Kodune hooldus ripsmepikendustele "VAHT ripsmete/silmade pesemiseks"10 euro

Oma töös kasutan vaid väga kvaliteetseid ja tunnustatuid tooteid.